Sort by
  • Dopesick

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Extraction

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • The Outsider

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★½

  • Mohamed Hussein

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • The Passage

    ½

  • When They See Us

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Finding Steve McQueen

    ★★★½

  • Us

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • For Sama

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★½

  • The Beach Bum

    ½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Light of My Life

    ★★★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★★★½