Mohammad has logged 25 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Inferno in India

Inferno in India

2016
×
★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night of Hana and Sorour

The Night of Hana and Sorour

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
High and Low

High and Low

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Strokes of Genius

Strokes of Genius

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Be with You

Be with You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
El Kowayseen

El Kowayseen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Diamond Dust

Diamond Dust

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Edit this entry  
07
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No

No

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hondros

Hondros

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry