Mohamad.Sfa

Cinema is a beautiful lie and life without beautiful lies becomes difficult.
-Sohrab Shahid Sales

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Bitter Moon

  Bitter Moon

  ★★★★½

  «ماهِ تلخ» یکی از سر راست‌ترین ساخته‌های پولانسکی‌ست. فیلم به رغم فلاش بک‌های متعدد داستان ساده‌ای دارد چنان ساده که هر کس فکر می‌کند می‌تواند چیزی شبیه به آن را بسازد اما هر چه داستان بیشتر جلو می‌رود رابطه پر تنش اسکار و می‌می که به سادومازوخیسم پهلو می‌زند بیننده را مبهوت و آزرده می‌کند، از سوی دیگر زندگی به ظاهر عاشقانه و رویایی نایجل و فیونا هم به سادگی از هم می‌پاشد و پشت آن نمای طلایی، ویرانه‌ای بیش…

 • Stalag 17

  Stalag 17

  ★★★★

  There are two guys in this barracks that know I didn't do it. Me and the guy that did do it.

Popular reviews

More
 • Another Round

  Another Round

  ★★★★

  «یک پیک دیگر» در ستایش مستی‌ست. دوربین مست، داستان مست، شخصیت‌های مست و فضای مست‌کننده، همه و همه حاضرند تا ما را در اغمایی از مستی فرو برند. سمفونی‌ای از الکل و شراب برای غرق کردن مخاطب در خود. حد مستی این فیلم را نمی‌توان تعیین کرد مخصوصاً صحنه‌ی رقص جاودان آن را.
  ماییم و می و مطرب و این کنج خراب
  جان و دل و جام و جامه پر درد شراب
  فارغ ز امید رحمت و بیم عذاب
  آزاد ز خاک و باد و از آتش و آب

 • Soul

  Soul

  ★★★½

  «روح» آن تاثیر عاطفی که وعده می‌دهد را ارائه نمی‌دهد، خیلی از ایده‌ها هرگز شکل نمی‌گیرند، اما «روح» بدون شک یک سفر زیبا و تاثیرگذار پر از شگفتی است. فیلم در تمام 100 دقیقه زیباست، اما سفر احساسی عظیم نیست. اما جزئیاتش آن را به نتیجه می‌رساند. لحظاتی متعالی در فیلم وجود دارد، لحظاتی که روایت دقیقا بر انیمیشن منطبق می‌شود و شما را به جای دیگری می‌برد. این لحظات جادوی پیکسار است. در این لحظات است که همه چیز منطقی می‌شود.