• 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Raging Fire

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Game of Thrones - Conquest & Rebellion: An Animated History of the Seven Kingdoms

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Dangal

    ★★★★

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Hope

    ★★★★

  • My Way

    ★★★★

  • Silenced

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • The Man from Nowhere

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Up

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • The Chaser

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★

  • Joint Security Area

    ★★★★

  • Memento

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • American History X

    ★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★

  • Eternity and a Day

    ★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★