• Paranormal

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • The Enshrined Saint

    ½

  • My Blood, My Tears and My Smile

  • 1917

    ★★★

  • From Ramallah To Jerusalem and Back

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Gemini Man

    ½

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Certified Mail

  • The Platform

    ★★

  • You Will Die at Twenty

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • The Passage

    ½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ½

  • It Must Be Heaven

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★★

  • The Golden Glove

    ½

  • The Farewell

    ★★

  • Extreme Job

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • The Guest

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Poisonous Roses

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Ant Head

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Exterior/Night

    ★★★★½

  • Brotherhood

  • The Nightingale

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★

  • Suspiria

    ★★

  • Stree

    ½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½