• Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Tesbah Ala Khair

    ½

  • Tubelight

  • Shot Caller

    ★★★

  • Loveless

    ★★★

  • In a Heartbeat

    ½

  • Resident Evil: Vendetta

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Happy End

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Godard Mon Amour

    ★★★★

  • Beauty and the Dogs

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

  • Dear Basketball

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • Naam Shabana

    ½

  • Ghost in the Shell

    ★½

  • Life

  • Lou

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • المختارون

    ★★★

  • Ali, the Goat and Ibrahim

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • Less Than Human

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Kaabil

  • Raees

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

  • Mawlana

  • Live by Night

    ★★★

  • Assassin's Creed

    ★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • The Great Wall

  • Kahaani 2

  • Silence

    ★★★

  • I Am Bolt

  • Hi Stranger

  • Allied

    ★★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • The Mountain II

    ★★★★

  • Shivaay

    ½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • Inferno

  • The Accountant

  • Split

    ★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★

  • Flimflam