• The Winter of Discontent

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★

  • Paranormal

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Tenet

    ★½

  • In the Heliopolis Flat

    ★★★½

  • Out of the Ordinary

    ★★½

  • The City

    ★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★

  • The Enshrined Saint

    ½

  • Pusher

    ★★★

  • Asafer El Neel

    ★★★½

  • Sitting

    ★★★★★

  • Investigation of a Citizen Above Suspicion

    ★★★★★

  • The Epic of Cheikh Bouamama

    ★★★★

  • Bullet Ballet

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Tampopo

    ★★★★