• Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Music

    ★★★★

  • One Second

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • The Present

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Us

  • Good Boys

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • So Long, My Son

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Miss Baek

    ★★★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • Hotel Mumbai

  • Destroyer

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Darkest Minds

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★½