• Undine

    ★★★

  • 1917

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Hustlers

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★

  • The Traitor

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Joan of Arc

    ★★★

  • Zombi Child

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Synonyms

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★½

  • A Hairy Tale

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Mule

    ★★★

  • CoinCoin and the Extra-Humans

    ★★★½

  • Our Time

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Living the Light: Robby Muller

    ★★★

  • Roma

  • The Eyes of Orson Welles

    ★★★

  • Bergman: A Year in a Life

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★

  • Dogman

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • The Image Book

    ★★★★★

  • Cold War

  • Everybody Knows

  • A Paris Education

    ★★★½

  • The Wild Boys

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • Zama

    ★★★★½

  • Milla

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • 24 Frames

    ★★★½

  • Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

    ★★★★

  • Godard Mon Amour

  • A Man of Integrity

    ★★

  • Get Out

    ★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★

  • Nocturama

    ★★★★

  • The Seasons in Quincy: Four Portraits of John Berger

    ★★★★

  • The Salesman

    ★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★½

  • Slack Bay

    ★★

  • Blood of My Blood

    ★★★★

  • The Lobster

  • Ingrid Bergman: In Her Own Words

    ★★★