Sort by
  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Absence

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Radiograph of a Family

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★½

  • Beginning

    ★★★★

  • Careless Crime

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Made in Italy

    ★★½

  • Normal People

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★

  • Undine

    ★★★★

  • The Salt of Tears

    ★★★★

  • Ballad of a White Cow

  • Toman

    ★★★½

  • Atabai

    ★★

  • The Slaughterhouse

  • Butterfly Stroke

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • The German Lesson

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Ordinary Love

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Blackbird

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Seberg

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Parasite

    ★★½

  • Young Ahmed

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • I Was at Home, But...

    ★★★½

  • Driveways

    ★★½

  • A Russian Youth

    ★★★★½

  • The Agitation

    ½

  • African Violet

    ★★½

  • Swear

    ½

  • Tala

    ½

  • Gholamreza Takhti

    ★★

  • A Hairy Tale

    ★★★

  • The Warden

    ★★

  • Suddenly a Tree

    ★★★★

  • Castle of Dreams

    ★★★

  • Just 6.5

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • The Sunlit Night

    ★★★

  • The Sound of Silence

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Man Who Bought The Moon

    ★★★

  • A Bigger Game

  • 25 km/h

    ★★

  • How About Adolf?

    ★★★★

  • Savage

    ★½