Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★
Edit this entry  
01
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
BNA

BNA

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Holidaze

Holidaze

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Robots

Robots

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aliens in the Attic

Aliens in the Attic

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
The Flintstones in Viva Rock Vegas

The Flintstones in Viva Rock Vegas

2000
×
Edit this entry  
09
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★½
Edit this entry  
09
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★
Edit this entry  
09
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Hungover Games

The Hungover Games

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★½
Edit this entry  
26
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Devil May Hare

Devil May Hare

1954
×
★★★
Edit this entry  
22
Rhapsody Rabbit

Rhapsody Rabbit

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bugs Bunny's 3rd Movie: 1001 Rabbit Tales

Bugs Bunny's 3rd Movie: 1001 Rabbit Tales

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
Duck! Rabbit, Duck!

Duck! Rabbit, Duck!

1953
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Robin Hood Daffy

Robin Hood Daffy

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rabbit Fire

Rabbit Fire

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hillbilly Hare

Hillbilly Hare

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Daffy's Rhapsody

Daffy's Rhapsody

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Dolittle 2

Dr. Dolittle 2

2001
×
★★
Edit this entry  
17
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★½
Edit this entry  
17
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
½
Edit this entry  
17
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Edit this entry