• Save Ralph

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★

  • Zappa

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ½

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Last Dance

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★

  • The Hunt

    ★½

  • The Father

    ★★½

  • Assassins

  • Palm Springs

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • The New Pope

    ★★★★★

  • Bombshell

    ½

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★½

  • Dark Waters

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Watchmen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Lucy in the Sky

    ½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★½

  • The Spy

    ★½

  • Sound of Metal

    ★★½

  • The Platform

    ½

  • Collective

  • The King

    ★★

  • Coup 53

  • The Two Popes

    ½

  • Joker

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Judy

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Straight Up

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Hidden Life

  • I Lost My Body

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ½