Mojtaba has logged 25 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cría cuervos…

Cría cuervos…

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
24
As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

2000
×
Edit this entry  
24
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★
Edit this entry  
23
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
★★★½
Edit this entry  
22
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Edit this entry  
20
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Dance of Reality

The Dance of Reality

2013
×
★★
Edit this entry  
17
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Le Mans

Le Mans

1971
×
★★½
Edit this entry  
13
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Illustrious Corpses

Illustrious Corpses

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sincerely Louis C.K.

Sincerely Louis C.K.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry