Sort by

mole2849 has logged 67 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avatar

Avatar

2009
×
Edit this entry  
30
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Francis Joins the WACS

Francis Joins the WACS

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Open Season 2

Open Season 2

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrooms

Shrooms

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Francis Covers the Big Town

Francis Covers the Big Town

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Damascus Cover

Damascus Cover

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
In My Dreams

In My Dreams

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ride with the Devil

Ride with the Devil

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
I Just Killed My Dad

I Just Killed My Dad

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Francis Goes to the Races

Francis Goes to the Races

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
August Rush

August Rush

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stonewall

Stonewall

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Annie

Annie

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Details

The Details

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Ride with the Devil

Ride with the Devil

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Our Father

Our Father

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brothers

Brothers

2009
×
★★★★½
Edit this entry