Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Nimona

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Air

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Teen Wolf: The Movie

    ★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Christmas on Mistletoe Farm

    ½

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★½

  • A Christmas Story Christmas

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Men

    ★½

  • Jackass 4.5

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Moon Knight

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

  • Jackass Forever

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

  • Sing 2

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ½