Sort by

mollie has logged 29 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Love Nest

The Love Nest

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Balloonatic

The Balloonatic

1923
×
★★★
Edit this entry  
30
Day Dreams

Day Dreams

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
College

College

1927
×
★★★
Edit this entry  
27
Battling Butler

Battling Butler

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Making a Living

Making a Living

1914
×
★★½
Edit this entry  
24
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Solaris

Solaris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monster High: Great Scarrier Reef

Monster High: Great Scarrier Reef

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry