• Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • A Wilderness of Error

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Fantasy Island

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

  • The Grudge

    ½

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Act

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Greta

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★