mollie has logged 33 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Never Dies

Love Never Dies

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry