Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Queen Charlotte: A Bridgerton Story

Queen Charlotte: A Bridgerton Story

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chevalier

Chevalier

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swarm

Swarm

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Edit this entry  
24
Emily

Emily

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Emily

Emily

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love in the Time of Fentanyl

Love in the Time of Fentanyl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Beyond Utopia

Beyond Utopia

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Magazine Dreams

Magazine Dreams

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
AUM: The Cult At The End Of The World

AUM: The Cult At The End Of The World

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unveiled: Surviving La Luz del Mundo

Unveiled: Surviving La Luz del Mundo

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Undercurrent: The Disappearance of Kim Wall

Undercurrent: The Disappearance of Kim Wall

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Close

Close

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Drop

The Drop

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry