Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
Edit this entry  
25
In the Cut

In the Cut

2003
×
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
Edit this entry  
23
Pleasure

Pleasure

2021
×
Edit this entry  
23
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Take Care of Maya

Take Care of Maya

2023
×
Edit this entry  
12
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
Edit this entry  
11
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
Edit this entry  
04
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Beckham

Beckham

2023
×
Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beautiful Disaster

Beautiful Disaster

2023
×
Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
May

May

2002
×
Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
Edit this entry  
08
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
She's the Man

She's the Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
Edit this entry  
06
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Badlands

Badlands

1973
×
Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry