Sort by

molly has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry