Sort by

molly has logged 20 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
09
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
Edit this entry  
04
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Edit this entry  
01
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry