molly has logged 13 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry