• Sanctuary

    Sanctuary

    ★★★★

    a sanctuary and secretary double feature would go crazy

  • Bottoms

    Bottoms

    ★★★★½

    i could've happily watched this for 10 more hours

  • Forgetting Sarah Marshall

    Forgetting Sarah Marshall

    ★★★★

    i'm serious when i say that jason segel is my dream man

  • Oppenheimer

    Oppenheimer

    ★★★★★

    happy national cinema day!!!!!!

  • Knives Out

    Knives Out

    ★★★★½

    all nepo babies found dead in a ditch

  • Tangled

    Tangled

    ★★★★★

    no matter how hard they try disney will never top this

  • You Can Count on Me

    You Can Count on Me

    ★★★★½

    i am of the opinion that all movies should be written and directed by kenneth lonergan

  • Little Miss Sunshine

    Little Miss Sunshine

    ★★★★★

    kinda the greatest movie ever made

  • Theater Camp

    Theater Camp

    ★★★★

    my cheeks hurt from smiling so much

  • Top Gun: Maverick

    Top Gun: Maverick

    ★★★★

    glen powell is almost too good at playing the cocky charming asshole. feeling a random urge to watch set it up for the seventh time

  • Pride & Prejudice

    Pride & Prejudice

    ★★★★★

    perfect in every way. but we already knew that

  • Barbie

    Barbie

    ★★★★½

    i was either laughing or in tears for the entire duration no in between