Sort by

MommaPam1218 has logged 84 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dashing Through the Snow

Dashing Through the Snow

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
14
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Come Together

Come Together

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Captive

The Captive

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★
Edit this entry  
05
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Braven

Braven

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Braven

Braven

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Duel

Duel

1971
×
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On a Wing and a Prayer

On a Wing and a Prayer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry