Letterboxd — Your life in film

Forgotten username or password?

×
momowaifu

momowaifu

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for momowaifu
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • momowaifu’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Love, Rosie

    Love, Rosie 2014

    ★★★½ Watched 28 May 2023

    Vi esta peli con mi mejor amiga y no podia dejar de llorar con lo injusto que era todo

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    Winnie the Pooh: Blood and Honey 2023

    ½ Watched 17 Apr 2023

    Como puedo poner 0 estrellas

  • Puss in Boots: The Last Wish

    Puss in Boots: The Last Wish 2022

    ★★★★ Watched 16 Jan 2023

    I love the wolf thx 🤠

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    Guillermo del Toro's Pinocchio 2022

    ★★★★½ Watched 02 Jan 2023

    I cried a lot I loved it

  • Strange World

    Strange World 2022

    ★★★½ Watched 02 Jan 2023

    I don't know why they hate this movie so much if it's so cute.

  • Scrooge: A Christmas Carol

    Scrooge: A Christmas Carol 2022

    ★★½ Watched 02 Jan 2023

    I really liked the Marley ghost's character design👍

  • EXO PLANET #5 – EXpℓØration in Seoul

    EXO PLANET #5 – EXpℓØration in Seoul 2020

    ★★★★ Added

    Falto tempo

  • Wendell & Wild

    Wendell & Wild 2022

    ★★★½ Added

    Raul the real hero of the movie

  • Monster High: The Movie

    Monster High: The Movie 2022

    ★★★½ Added

    The only thing I didn't like was the plot of the villain like it didn't last long but I liked the rest.

  • Smile

    Smile 2022

    ★★★ Added

    why the monster looks like marilyn manson

  • Z-O-M-B-I-E-S 3

    Z-O-M-B-I-E-S 3 2022

    ★★★½ Added

    YESSS GO LESBIANS!!!

  • Monster High: Boo York, Boo York

    Monster High: Boo York, Boo York 2015

    ★★★★★ Added

    LA MUSICA EN ESTA PELI ES ESPECTACULAR

Newer
Older
  • 1
  • 2

Review Tags

1
  • pirate
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
X
Threads
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and other members based on settings.