Mona has logged 16 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Black Box

The Black Box

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Gaza Mon Amour

Gaza Mon Amour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Time

Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nest

The Nest

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minamata

Minamata

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oasis

Oasis

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Europe '51

Europe '51

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Flashback

Flashback

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry