Sort by
  • John Mulaney: Baby J

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★½

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★★

  • Falling for Christmas

  • Arctic Monkeys Live at Kings Theatre

  • The Menu

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Showing Up

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Corsage

    ★★★½

  • EO

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

  • Scenes from a Marriage

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Hold Me Tight

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★