Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Renfield

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Smile

    ★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Love and Leashes

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Midnight

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Life Ahead

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Listen

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Mama Weed

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Bruno Aleixo's Film

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Dumbo

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★