Sort by
  • Sea of Black, Glimmer of Light

  • This Place Rules

    ★★½

  • Dysphoria

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Black Glass

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Blonde

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • We Cry Together

    ★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • EO

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Blue Movie

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Foggy Window

  • Light Years

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • Self-Portrait

    ★★★

  • Rangus and Dangus

  • Fifth Year

    ½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Dialectic

    ★★★½

  • Light Cemetery

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Family Guy COVID-19 Vaccine Awareness PSA

  • Squid Game

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Mad God

    ★★★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Worlds

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Industrial 16

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Song 1: For Leonard Cohen

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Annette

    ★★★★½