Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Mound

Mound

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Beforel Orel: Trust

Beforel Orel: Trust

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fingered

Fingered

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
20
You Killed Me First

You Killed Me First

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Animusic

Animusic

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Voices Through Time

Voices Through Time

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Max and Their They-by: Raising My Baby Gender-Neutral

Max and Their They-by: Raising My Baby Gender-Neutral

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Like You

Like You

2017
×
½
Edit this entry  
25
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Watch Me Exist

Watch Me Exist

2019
×
½
Edit this entry  
24
Get Off My Turf!

Get Off My Turf!

2019
×
½
Edit this entry  
24
There's Someone In My House

There's Someone In My House

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
You Killed Me First

You Killed Me First

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pretty Baby

Pretty Baby

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boys Beware

Boys Beware

1961
×
½
Edit this entry  
10
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Music at 5,000 Hz

Music at 5,000 Hz

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Madame's Cravings

Madame's Cravings

1907
×
★★★
Edit this entry  
08
In the Mountains

In the Mountains

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Nazi

Nazi

1991
×
★★★
Edit this entry  
06
Fingered

Fingered

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Evil Cameraman

The Evil Cameraman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
You Killed Me First

You Killed Me First

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Submit to Me Now

Submit to Me Now

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Submit to Me

Submit to Me

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Catholic

Catholic

1991
×
★★★
Edit this entry  
05
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Free Radicals

Free Radicals

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
02
A Colour Box

A Colour Box

1935
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Water Slide

The Water Slide

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Balloonfest

Balloonfest

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
★★★★
Edit this entry  
29
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
½
Edit this entry  
25
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read prior review Edit this entry  
25
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry