Elaine has logged 39 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
The 3Rs

The 3Rs

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dangerous Teaser

Dangerous Teaser

1991
×
★★★
Edit this entry  
28
BlueBob Egg

BlueBob Egg

2004
×
Edit this entry  
28
Dead Mouse with Ants

Dead Mouse with Ants

2002
×
★½
Edit this entry  
27
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
26
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heliography

Heliography

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
What's Wrong With The World

What's Wrong With The World

1996
×
★½
Edit this entry  
20
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
19
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
★★★½
Edit this entry  
19
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★★
Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Industrial 16

Industrial 16

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burial Path

Burial Path

1978
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kitty

Kitty

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Golgo 13: The Professional

Golgo 13: The Professional

1983
×
★★★
Edit this entry  
15
Tossing a Nigger in a Blanket

Tossing a Nigger in a Blanket

1898
×
★★
Edit this entry  
14
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bombshell

Bombshell

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Edit this entry  
07
The Rain People

The Rain People

1969
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Padak

Padak

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
Caminandes: Llamigos

Caminandes: Llamigos

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Read the review Edit this entry