• Squid Game

  • Annette

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Hello, Stranger: The Movie

  • Son of Macho Dancer

    ½

  • When I Grow Up, I Want to Be a Pornstar

  • Death to 2020

  • The Boy Foretold By the Stars

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★½

  • Saint-Narcisse

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★★

  • Nowhere

  • Peninsula

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Misbehaviour

  • A Quiet Place Part II

  • Apples

    ★★★★

  • Charlatan

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Sun Children

    ★★★½

  • Block Z

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Time

  • His House

    ★★★★

  • Cold Meridian

  • The Mall, The Merrier

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

  • 1917

    ★★★½

  • Kalel, 15

    ★★★½

  • Soul

    ★★

  • Aswang

  • Frozen II

    ★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Cleaners

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Mindanao

    ★★½

  • The Endless Trench

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Hope

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Two of Us

    ★★★½

  • A Sun

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Moffie

    ★★★