RSS feed for Mondo

Mondo has logged 351 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Torque

Torque

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nancy Nancy

Nancy Nancy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cop Out

Cop Out

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kickin' It Old Skool

Kickin' It Old Skool

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Pluto Nash

The Adventures of Pluto Nash

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lorenzo's Oil

Lorenzo's Oil

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Satantango

Satantango

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The New Barbarians

The New Barbarians

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enter the Devil

Enter the Devil

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Mardi Gras Massacre

Mardi Gras Massacre

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shrunken Heads

Shrunken Heads

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ring of Steel

Ring of Steel

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anima

Anima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mad Dog Killer

The Mad Dog Killer

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Out for Justice

Out for Justice

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arctic Blast

Arctic Blast

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wrong Way

Wrong Way

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ringer

The Ringer

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cans Without Labels

Cans Without Labels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Second Glance

Second Glance

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oblivion

Oblivion

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
21 Up

21 Up

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sheborg Massacre

Sheborg Massacre

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pack

The Pack

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry