RSS feed for Mondo

Mondo has logged 42 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
This Is England '86

This Is England '86

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mask

Mask

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love & Mercy

Love & Mercy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Magic

Magic

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Straight to Hell

Straight to Hell

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Reluctant Astronaut

The Reluctant Astronaut

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Superstition

Superstition

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grumpier Old Men

Grumpier Old Men

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Man Tate

Little Man Tate

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Rage in Placid Lake

The Rage in Placid Lake

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The World's Fastest Indian

The World's Fastest Indian

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Debt Collector

The Debt Collector

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blood of Heroes

The Blood of Heroes

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Storm Boy

Storm Boy

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry