• WandaVision

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Good Omens

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

  • Darkest Hour

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

  • In a Heartbeat

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Wonderstruck

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

  • A Ghost Story

  • Call Me by Your Name

  • Sherlock: The Final Problem

  • Sherlock - The Lying Detective

  • Sherlock - The Six Thatchers

  • Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

  • Hidden Figures

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

  • Me Before You

  • Alice Through the Looking Glass

  • Like Crazy

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Sherlock: The Abominable Bride

  • Doctor Who: The Husbands of River Song

  • Joy

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Naomi and Ely's No Kiss List

    ½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★

  • Ant-Man

  • Minions

  • Inside Out