Sort by

mook has logged 314 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Poultry in Motion: Truth Is Stranger Than Chicken

Poultry in Motion: Truth Is Stranger Than Chicken

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elves

Elves

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gator Bait 2: Cajun Justice

Gator Bait 2: Cajun Justice

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ninja In The Dragon's Den

Ninja In The Dragon's Den

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tomorrow, When the War Began

Tomorrow, When the War Began

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Old School

Old School

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Art of the Steal

The Art of the Steal

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Over Her Dead Body

Over Her Dead Body

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Legend of Hercules

The Legend of Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stand Up Guys

Stand Up Guys

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sorority Wars

Sorority Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flesh Eating Mothers

Flesh Eating Mothers

1988
×
Read the review Edit this entry  
11
Hard to Die

Hard to Die

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.

Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dr. Strange

Dr. Strange

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sorority House Massacre II

Sorority House Massacre II

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Slumber Party Massacre III

Slumber Party Massacre III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Milo!

Bad Milo!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Deeds

Dirty Deeds

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Rules for Sleeping Around

10 Rules for Sleeping Around

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
To Be Fat Like Me

To Be Fat Like Me

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
R.O.T.O.R.

R.O.T.O.R.

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry