mook has logged 235 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holiday Breakup

Holiday Breakup

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Wedding Night

The Devil's Wedding Night

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead End City

Dead End City

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blazing Ninja

The Blazing Ninja

1980
×
Read the review Edit this entry  
03
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Focus

Focus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stray Cat Rock: Beat '71

Stray Cat Rock: Beat '71

1971
×
Read the review Edit this entry  
03
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aaaaaaaah!

Aaaaaaaah!

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tank 432

Tank 432

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Way Up

This Way Up

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rumpelstiltskin

Rumpelstiltskin

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry