mook has logged 19 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
Read the review Edit this entry  
28
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Five Shaolin Masters

Five Shaolin Masters

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Planet Hulk

Planet Hulk

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shocking Dark

Shocking Dark

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rogue

Rogue

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry