Sort by

mook has logged 296 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inhuman Kiss

Inhuman Kiss

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mafia

Mafia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Sushi

Dead Sushi

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shaolin Temple

Shaolin Temple

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Mercenary

The Last Mercenary

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marked for Death

Marked for Death

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Infinite

Infinite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry