• Together

    ★★★★

  • Olaf Presents

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

  • Nona

    ★★½

  • Twenty Something

    ★★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Cookie Num Num

  • Dancing with the Cars

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

  • A Day in the Life of the Dead

  • Chore Day - The Incredibles Way

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

  • Soul of the City

  • WandaVision

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • MTV Unplugged Presents: Miley Cyrus Backyard Sessions

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Opera

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★