Sort by

malu has logged 16 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Out

Out

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry