• Candyman

  • The Suicide Squad

  • Titane

  • Fear Street: 1994

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • The Hunt

    ★★½

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

  • His House

    ★★★

  • Winona

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

    ½

  • Eli

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Make Up

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Nimic

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Ma

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • The Silence

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Apostle

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Green Book

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★★★

  • Knife+Heart

    ★★½