Sort by

bash has logged 64 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X2

X2

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
09
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Border

Border

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
As You Are

As You Are

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry