Sort by

daniela has logged 23 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dare

The Dare

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Animal

Animal

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★
Edit this entry