• Little Women

    ★★★★

  • Rattlesnake

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Brightburn

  • Someone Great

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Selah and the Spades

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Fyre

  • Welcome to Marwen

    ★½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Thriller

  • The Perfection

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Acrimony

  • Blockers

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • The Tale

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Demi Lovato: Simply Complicated