• Sonic the Hedgehog 2

  • The Batman

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • The 355

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Sundown

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Nobody

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Luzzu

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • PVT Chat

    ★★★

  • Peninsula

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Postcard Killings

    ★★

  • Bad Tales

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Zola

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★½

  • The Booksellers

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Happy Birthday

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Mike Wallace Is Here

    ★★★★

  • Queen of Hearts

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Monos

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★½

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

  • Bird Box

    ★★★

  • Rojo

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★