Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Closer

Closer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Chloe

Chloe

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Croupier

Croupier

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Small Faces

Small Faces

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The 355

The 355

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Westwood: Punk, Icon, Activist

Westwood: Punk, Icon, Activist

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Louis XIV

The Death of Louis XIV

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Greta

Greta

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burn Out

Burn Out

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Until the Light Takes Us

Until the Light Takes Us

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rendezvous

Rendezvous

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cars

Cars

2006
×
Read the review Edit this entry