Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Five Nights at Freddy's

  • Saw X

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

  • Insidious: The Red Door

  • The Pope's Exorcist

  • Evil Dead Rise

  • M3GAN

  • Halloween Ends

  • Hocus Pocus 2

  • Smile

    ★★★★★

  • The Menu

  • Glass Onion

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

  • Orphan: First Kill

  • Nope

  • Our Father

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Station Eleven

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

  • Encanto

    ★★★★

  • V/H/S/94

  • The Tragedy of Macbeth

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

  • Dune

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★★★

  • Old

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

  • No Sudden Move

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Mare of Easttown

  • CODA

    ★★★★

  • Wrong Turn

  • Happiest Season

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

  • Hamilton

  • The Rental

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma