Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
This Is Me…Now

This Is Me…Now

2024
×
Read the review Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Babe

Babe

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
Read the review Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Big Night

Big Night

1996
×
Read the review Edit this entry  
27
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Edit this entry  
17
Saltburn

Saltburn

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
Read the review Edit this entry  
13
Night Swim

Night Swim

2024
×
Edit this entry  
11
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonka

Wonka

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Killer

The Killer

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
21
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Black Swan

Black Swan

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw X

Saw X

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw II

Saw II

2005
×
Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hook

Hook

1991
×
Read the review Edit this entry  
11
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
Read the review Edit this entry  
04
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Edit this entry  
24
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
Edit this entry  
22
Anger Management

Anger Management

2003
×
Edit this entry